Srp / Eng

Balet: prvi plesni koraci dečaka i devojčica

Sve o počecima bavljenja baletom i tome kom su časovi baleta namenjeni i zbog čega su dragoceni saznajte od poznate primabalerine Ašhen Ataljanc.

 

Kako popularna balerina objašnjava, balet nije ograničen na određeni pol.

„Balet,kao i sve vrste igre, namenjen je i dečacima i devojčicama“, kaže ona i dodaje da su muškarci često daleko bolji plesači od pripadnica ženskog pola. „Ponekad pomislim kako je to zaista muška umetnost.“

 

U školici baleta Ašhen Ataljanc postoje različite uzrasne grupe – od tri i četiri, pet i šest i sedam do godina, kao i rekreativni balet za odrasle. To, dakle, znači da nikada nije prerano prvi put zaigrati balet, a ovaj ples je veoma koristan za zdravlje i fizički razvoj mališana.

 

Pogledajte zbog čega.