gif

Ašhen

PROFIL

Primabalerina, Balet-majstor, pedagog

KAO BALET-MAJSTOR

2018

Global Dance Challenge (Internacionalno takmičenje igre), Vankuver

2017

Slovensko narodno gledališče, Ljubljana

2014

Les Grands Ballets Canadiens, Montreal

2013

Random Dance, London

2011-2013

Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

 

NAGRADE

Nagrada za životno delo Udruženja baletskih umetnika Srbije (2018)

Nagrada Zlatni beočug za 2018. godinu

Nagrada za ostvarenu glavnu ulogu u baletu “La Capinera”(2007) na drugom Međunarodnog festivala mediteranskog teatra “Purgatorije”

Nagrada Fondacije «Braća Karić» za životno delo ( 2006)

Specijalna godišnja nagrada „Žena Zmaj“, za najznačajnija dostignuća u Beogradu (1992)

“Oktobarska nagrada grada Beograda” za vrhunsko dostignuće u oblasti muzičke i pozorišne umetnosti, za ulogu Kitri u baletu “Don Kihot“ (1992)

Godišnja nagrada Narodnog pozorišta u Beogradu za ulogu Kitri u baletu “Don Kihot“(1991/92)

Prva nagrada na svetskom baletskom takmičenju u Osaki, Japan (1991)

Jubilarna nagrada povodom 120-godišnjice postojanja Narodnog pozorišta u Beogradu, za uloge Odilije i Odete u baletu “Labudovo jezero”(1990)

NAGRADE UČENIKA

2016

“1st Hellas Ballet Competition”, Zlatna medalja u juniorskoj kategoriji, savremene grupe,Atina (Grčka)

“1st Hellas Ballet Competition”, Srebrna medalja u juniorskoj kategoriji, Atina (Grčka)

“1st Hellas Ballet Competition”, Srebrna medalja u seniorskoj kategoriji, Atina (Grčka)

Baletski festival, Zlatna medalja u juniorskoj kategoriji, savremene grupe, Srbija

Međunarodno baletsko takmičenje “Mia Corak Slavenska” , Srebrna medalja u juniorskoj kategoriji, Zagreb (Hrvatska)

POZNAVANJE JEZIKA

Tečno govori engleski i italijanski jezik

Ruski jezik – osnovni nivo

OBRAZOVANJE

Diplomirala u baletskoj školi “Lujo Davičo” , Beogradu, Srbija

KARIJERA

2011-

Škola igre Ašhen Ataljanc Osnivač, pedagog, koreograf

www.skolaigre.com

2012

Premijera baleta “Soneti”

Koreografija, Leo Mujić

Bitef dens kompanija, Beograd

2011

Premijera baleta “Ako bismo svi malo utihnuli“

Koreografija Snježana Abramović

Bitef dens kompanija, Beograd

2011

Premijera baleta “Songs”

Koreografija Mauro Bigonzetti

Narodno pozorište, Beograd

2011

Premijera baleta “Božanstvena komedija“

Koreografija Edward Clug

Bitef dens kompanija, Beograd

2008

Predstava “La forma dell incompiuto“
Koreografija Suzana Beltrami sa Đorđom Albertacijem (Giorgio Albertazzi) i Lućanom Savinjano (Luciana Savignano), Milano

2007

Predstava “La Capinera“

Koreografija Michele Merola

Igrač i asistent koreografa

Pozorište na Terazijama, Beograd

2007

Igrač i pedagog u “Accademia Danca”, Milano

2007

Tiziano Ferro turneja “Nessuno e Solo“

1999-2006

Aterballetto – Reggio Emilia, Italija
Nastupa u koreografijama Maura Bigonzetia: San letnje noći, Božanstvena komedija, Petruška, Kantata 1 i 2, Canzoni, Les Noces, Kazimirove boje, Džimi Džimi, Furia Corporis, Vespro, Sarada, Who get’s this one, Rossini Cards, Romeo i Julija, Pression, WAM, Kameleon (Itzik Gallili)

Takođe sarađuje sa koreografima Fabriziom Monteverde i Valterom Mattei

Turneje: Italija, Francuska, Nemačka, Belgija, Holandija, Portugal, Švedska, Srbija, Švajcarska, Austrija, Litvanija, Rusija, USA, Brazil, Egipat, Tunis, Maroko, Malezija, Indonezija, Meksiko, Kina, Novi Zeland, Španija, Norveška, Engleska

1996-1999

Solista baleta u “Staatsoper” – Berlinu, gde igra u koreografijama Rudolfa Nurejeva, Patrisa Barta, Pitera Martinsa, Pjera Lakota, Fokina: Labudovo jezero, Uspavana lepotica, Verdiana, Silfide,
Glavne uloge: Jezero vila, Fearfull Symmetrie

1993

Gost u Nacionalnom pozorištu u Taškentu, Uzbekistan

Baleti Labudovo jezero i Žizela

1992-1993

Gost u “Israeli Ballet” – Tel Aviv

Simfonija C i Serenada, Balanchine

1991-1993

Gost u Srpskom narodnom poozorištu u Novom Sadu u baletima: Uzaludna predostrožnost (I.Otrin) i Karmen (V.Logunov)

1992

Premijera baleta “Isidora Dankan“

koreografija – J. Šantić

Bitef, Beograd

1986-1996

Narodno pozorište Beograd

1988: Postaje najmlađi solista

1991: Postaje Prima Balerina u Narodnom pozorištu u Beogradu

Labudovo jezero (Petipa, D.Parlic), Bajadera (Petipa), Žizela (Petipa, Lavrovski), Don Kihot, Uspavana lepotica (Petipa, V.Logunov), Karmen (V.Logunov), Vaskrsenje, Samson i Dalila, Dama s kamelijama, Slike (L. Pilipenko), Zimski snovi (D.Gray)

U svojoj karijeri učestvovala je kao igrač u mnogobrojnim međunarodnim svečanostima i festivalima. Takođe ima i iskustva kao član žirija mnogih međunarodnih takmičenja u Kanadi, Italiji, Srbiji, i Grčkoj.

U prethodnim godinama takođe je usmerila interesovanje i usavršavanje na poljima ličnog razvoja i pomeranja ličnog potencijala kroz napredne strategije Neuralnog Lingvističkog  Programiranja (NLP). Od 2018. godine poseduje diplomu Usui Reiki Mastera.